PILIES FESTIVALIS skirtas Lietuvos valstybingumo (Mindaugo karūnavimo) dienai. Tai yra tąsa tai progai skirtų renginių kitose Lietuvos istorinėse sostinėse – Kernavėje (akmens a. – XIV a. paveldo atkūrimas) ir Trakuose (XIV – XV a. paveldo atkūrimas), papildantis juos naujomis formomis ir praplečiantis visuomenės pažinumo ribas. Pilies festivalis Vilniuje pristato atkuriamų Lietuvos valdovų rūmų XVI – XVII a. renesanso ir baroko materialinę ir dvasinę kultūrą.

PILIES FESTIVALIO organizatoriai siekia supažindinti visuomenę su pagrindiniu Lietuvos valstybės istoriniu centru – Vilniaus pilimis ir Lietuvos valdovo dvaro materialinės ir dvasinės kultūros paveldu bei jo atkūrimo galimybėmis.

PILIES FESTIVALIO ženklas atspindi materialinės ir dvasinės kultūros paveldo simbiozę. Jis sukurtas pagal Vilniuje, Radvilos Juodojo rūmų vietoje, archeologinių tyrimų metu surastą koklį, kuriame vaizduojami grojantys angeliukai. Koklis – XVI a. žmogaus rankų meistriškumo pavyzdys, o jame pavaizduoti muzikantai – dvaro muzikinės kultūros atspindys. Ženklą sukūrė dailininkas Gediminas Markauskas

 

Festivalio sudėtinės dalys:

PILIES FESTIVALIS susideda iš muzikinės koncertinės dalies, kuri pristato renesanso ir baroko muzikinę kultūrą: rūmuose gyvavusių senosios muzikos kapelų instrumentinę muziką, šokius, operą, vokalinės ir instrumentinės muzikos solo atlikėjus, vėliavininkų, karių pasirodymus, rūmų ceremonialą.
Pilies festivalyje nuolat dalyvauja Lietuvos senosios muzikos ansambliai „Banchetto musicale“, „Festa Cortese“, Puelli vilnenses“, "Lirum", "Canto in festa" bei svečiai iš užsienio: Švedijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos. Teatrinį – commedia dell‘ arte – meną pristato moksleivių scenos meno kolektyvas „Žodžio judesys“.

Antroji PILIES FESTIVALIO dalis – amatų mugė, pristatanti renesanso ir baroko laikų dvaro materialinę kultūrą, atkuriamą šiuolaikinių meistrų: kalvių, juvelyrų, puodžių, stiklių, audėjų, siuvėjų, odininkų, batsiuvių, knygrišių ir kt. Renesanso laikais Vilnius buvo vienas iš svarbiausių ne tik LDK, bet ir Europos šalių amatų centras – aukšto lygio meistrų, globojamų didžiojo kunigaikščio, miestas.

Trečioji dalis – Lietuvos valdovo dvaro virtuvės ypatumai, atkuriami pagal archeologijos, palinologijos (žiedadulkių tyrimų) bei rašytinių šaltinių duomenis.

 

PILIES FESTIVALIS-2007

PILIES FESTIVALIS-2008

PILIES FESTIVALIS-2009

PILIES FESTIVALIS-2010